Kalisko-Ostrowski Klub Fajki 2010

Spotkanie z okazji 5.lecia KOKF2010

Kalisko-Ostrowski Klub Fajki 2010 powstał pod koniec 2010 roku (co znalazło swoje odzwierciedlenie w nazwie Klubu). Pięć lat działalności Klubu stanowiło dobry powód do pierwszego podsumowania, a najlepszym na to sposobem było zorganizowanie zawodów w wolnym paleniu fajki.

Jedną z największych trudności jakie należy pokonać przy organizacji tego typu imprezy, jest znalezienie lokalu, który przyjmie palących. Początkowo impreza miała odbyć się w Kaliszu (stąd napis na fajkach konkursowych), niestety już po wszelkich uzgodnieniach, przekazano nam informację, że jednak lokal, w którym mieliśmy się spotkać, w tym czasie będzie zajęty. Rozpoczęły się ponowne poszukiwania lokalu. Z kilku lokali, jakie wyraziły chęć przyjęcia kilkudziesięciu smakoszy fajkowego dymu, wybraliśmy zespół hotelowo-restauracyjny "Folwark Polski" w podostrowskim Radłowie. Właśnie w tym obiekcie 24 października br. spotkaliśmy się dla uczczenia 5.lecia KOKF2010.

 01.JPG

Dzięki Przemkowi Marachowi z BBF Legion mogliśmy rozesłać zaproszenia w formie fajnego plakatu.

02.jpg

No i przyjechali goście. W sumie w wydarzeniu uczestniczyło ponad sześćdziesiąt osób.

Obiad został podany w budynku zaadoptowanym po spichrzu.

03.JPG

Główna część imprezy odbywała się w budynku starej stajni, gdzie w sali konferencyjnej przygotowaliśmy stoły, przy których odbył się konkurs.

04.JPG

Tam również znalazła swoje miejsce wystawa fajek, starych tytoni oraz znaczków pocztowych i banknotów, na których przedstawiono fajkę. Część ekspozycji stanowiły fajki rzeźbione, które wyszły spod ręki naszego klubowego kolegi - Andrzeja "Andreasa" Grześkiewicza. Przygotowaniem wystawy zbiorów naszych klubowiczów, zajął się Roman Kalinowski.

05.JPG

W sali tej znalazło się miejsce dla jedynego wystawcy, który nas odwiedził:Fajkowo.pl. Na stole pyszniły się puszki Gawitha Hoggartha, Dunhilla, a nozdrza odwiedzających stoisko podrażniała pachnąca tabaka.

06.JPG

Przed wejściem na salę konferencyjną znalazło się miejsce na relaks przy kawie i słodkościach. Czas pomiędzy obiadem a konkursem nasi goście wykorzystywali na spacer po terenie "Folwarku Polskiego" lub wygrzewanie się na ławeczkach, gdzie "łapali" jesienne - jeszcze bardzo ciepłe promienie słoneczne.

07.JPG

W konkursowe szranki stanęło czterdziestu fajczarzy (w tym gronie znalazły się cztery panie).

08.JPG

09.JPG

10.JPG

11.JPG

12.JPG

13.JPG

14.JPG

15.JPG

16.JPG

Podium zajęli fajkowi weterani: Mirosław Wawrzyniak z KKF Poznań (1:33:17), Roman Kalinowski z KOKF2010 (1:19:25), Wiesław Ratajek z PC Szczytna (1:17:49).

 17.JPG

 Najlepszą wśród pań była Ania Mucha z Klubu Fajkowo-Cygarowego Trafika Poznań (0:39:24).

 18.JPG

Dzięki Krzysztofowi Najsztubowi palono w dębowych billiardach firmy “Legion”.

 19.JPG

19a.JPG

Tytoniem konkursowym dostarczonym przez Fajkowo.pl był Gawith Hoggarth Scotch Mixture.

 20.JPG

Pomiędzy konkursem a rozdaniem nagród mieliśmy okazję wysłuchać prelekcji ostrowskiego biegłego sądowego o zakazanych kolekcjach, co było dla nas interesujące w związku z nabywaniem tytoniu, który posiada znaki akcyzy (objęte zakazem zbierania).

 21.JPG

Na ręce Prezydenta Kalisko-Ostrowskiego Klubu Fajki 2010 prezydenci i członkowie goszczących u nas Klubów składali gratulacje z okazji naszego małego jubileuszu.

22.JPG

23.JPG

Aby wydarzenie mogło dojść do skutku i przebiegać w dobrej atmosferze, potrzebna była praca oraz pomoc wielu osób.

Lista patronów:

Krzysztof Najsztub - AKAN

Fajkowo.pl

Anna i Damian Mucha (KFC Trafika Poznań)

Rafał Woźniak

Marcin "Silvergrey" Żywicki

Wołoszyn Zapałki

Małgorzata Walczak

 Krzysztof Borowiak

Podziękowania należą się również:

szefostwu i obsłudze "Folwarku Polskiego" w Radłowie za gościnę

Henrykowi Rogalskiemu za prowadzenie imprezy

Piotrowi Dobie za ciekawą prezentację przedstawioną uczestnikom spotkania

wszystkim tym, którzy przyczynili się do zorganizowania imprezy

 Mamy nadzieję, że goście dobrze czuli się na zorganizowanym przez nas spotkaniu. Kolejne już za 5 lat!

 5.lecie KOKF2010 na stronie RPKF

5.lecie KOKF2010 na stronie Kalumetu

5.lecie KOKF2010 w Gazecie Ostrowskiej

5.lecie KOKF2010 w Faktach Kaliskich

5.lecie KOKF2010 w portalu Calisia.pl

5.lecie KOKF2010 na www.radiomerkury

5.lecie KOKF2010 na stronie BBF Legion

5.lecie KOKF2010 na stronie KF-C Trafika Poznań