Kalisko-Ostrowski Klub Fajki 2010

O nas

Nazwa klubu stanowi pewien symbol. Od kilkunastu lat trwają prace samorządowe związane z powstaniem i działaniem aglomeracji Kalisko-Ostrowskiej. Ponieważ w Klubie znalazły się osoby mieszkające w Kaliszu oraz dwoje członków mieszkających w powiecie ostrowskim (prezydent z małżonką – sekretarzem Klubu), nazwa Klubu nasunęła się sama. Oczywiście KOKF2010 nie zamyka się na nowych członków pochodzących z innych powiatów i jeśli znajdą się zainteresowani uczestnictwem w naszym Klubie, to z chęcią zaprosimy ich do naszego grona.

Skąd pomysł z kotem palącym fajkę? Nie mam pojęcia, ktoś rzucił pomysł, do którego zapaliła się większość członków Klubu i wyszło na to, że mamy kota na punkcie fajki. I niech już tak zostanie.

Wśród członków Klubu, przynajmniej połowa ma pewne zdolności manualne a nawet zacięcie artystyczne. Romek „Soley” tworzył fajki i ubijacze, rzeźbił figury.

03.jpg

Andrzej „Adreas”, tworzy fajki, ale ma multi artystyczną duszę i maluje, graweruje, itd.

04.JPG

Sławek rzeźbi i maluje.

05.JPG

Maciej zrobił kilka fajek i trochę ubijaczy o fantazyjnych kształtach.

06.JPG

Członkowie KOKF2010 w miarę możliwości, starają się uczestniczyć w spotkaniach turniejowych, organizowanych przez kluby fajczarskie. Największymi sukcesami KOKF2010 było zajęcie 20 miejsca w Pucharze Świata 2013 w Poznaniu

07.JPG

oraz zwycięstwo w I Pucharze Polski w Warszawie, w 26 kwietnia 2015.

08.JPG

Podsumowaniem pięciu lat istnienia Kalisko-Ostrowskiego Klubu Fajki 2010 było zorganizowanie 24 października 2015 roku jubileuszowego konkursu w wolnym paleniu fajki, które odbyło się w „Folwarku Polskim” w Radłowie.

Kolejną bardzo ważną imprezą było spotka nie 14 maja 2016 roku w Szczytnej, gdzie odbyły się XXII Mistrzostwa Polski w Wolnym Paleniu Fajki.

025.JPG

Zawody zakończyły się znakomitymi wynikami dla naszego Klubu. Przede wszystkim gratulacje należą się Romanowi Kalinowskiemu, który już po raz drugi został indywidualnym Mistrzem Polski w Wolnym Paleniu Fajki (po raz pierwszy w 1984 roku). Pierwsze miejsce w klasyfikacji drużynowej przypadło naszemu Klubowi. Wyjazd w piękne polskie góry, był dla nas wielce satysfakcjonujący.

 cdn.