Kalisko-Ostrowski Klub Fajki 2010

II Festiwal Fajki i Cygara

II Festiwal Fajki i Cygara

Warszawa1.jpg

18-19 stycznia 2019 roku na Służewcu w Warszawie odbyła się druga edycja Festwalu.

Sobota 19-ty stycznia, to pierwsze w tym roku spotkanie fajkowe, rozpoczynające Grand Prix Fajczarzy Polskich 2019.

DSC_6326.JPG

Nie dziwi więc spotkanie na szczycie - nasz Roman SOLEY Kalinowski (dwukrotny indywidualny Mistrz Polski, jedyny polski fajczarz, który uczestniczył we wszystkich Mistrzostwach Polski) wita się z prezydentem KOKF2010, a obok zasiada Grzegorz Kubiak (twórca GP Fajczarzy Polskich, prezydent Bydgoskiego Bractwa Fajkowego).

DSC_6351.JPG

Spotkanie w Warszawie było okazją do spotkania z kolegami, którzy rzadziej bywają na naszych spotkaniach. Rozmowy o fajkach, rozmowy o tytoniach, rozmowy o wszystkim, wymiana doświadczeń, próbek tytoniowych etc. to sól tych spotkań. Oczywiście ważnym elementem II Festiwalu były atrakcje zapewnione przez organizatorów, np. degustacja alkoholi nowej polskiej wytwórni, która wkrótce na rynek zacznie wypuszczać swoje destylaty, w tym rum, wódki, a za kilka lat będziemy mogli cieszyć nasze kubki smakowe polską whisky. Można było obejrzeć proces skręcania cygara - choć niektóry brakowało przysłowiowego "uda młodej Kubanki". Na wstępie spotkania odbyła się prelekcja Jacka Schmidta, doskonała okazja dla początkujących fajczarzy, by pozyskać nieco wiedzy fajczarskiej. U producentów fajek i trafikantów można było zaopatrzyć się w fajki, tabakiery czy cygara.

DSC_6420.JPG

Do konkursu w wolnym paleniu fajki stanęło 50 fajczarzy w tym jedna Pani. Fajka konkursowa - Stanwell, tytoń - mieszanka stworzona przez Michała "Perry'ego" Perczyńskiego. Kalisko-Ostrowski Klub Fajki 2010 reprezentowany był przez Macieja Maciejewskiego i Mistrza "Soleya".

DSC_6487.JPG

"Soley" pozostawił konkurencję daleko w tyle osiągając świetny czas 1:53:37. Gratulacje Mistrzu!

DSC_6548.JPG

Zgodnie z tradycją (już podczas I Festiwalu zapoczątkowanej), koledzy z Bydgoszczy wnieśli "Soleya" na podium.

DSC_6562.JPG

Trójka zwycięzców: Roman Kalinowski, po lewej Zenon Dombrowski, po prawej Janusz Moroz.

DSC_6570.JPG

Dla Macieja Maciejewskiego to był również dobry dzień, nie tylko z powodu spotkania fajowych przyjaciół, ale także z uwagi na zwycięstwo należącej do niego fajki, wykonanej przez Dominika "Demona" Kobrynia, w wyborach Miss Festiwalu. Jury złożone z fajkarzy (Pawlak, Worobiec, Woźniak) wybrało właśnie tę fajkę jako najlepszą, najpiękniejszą. Publiczność za taką uznała fajkę należącą do Sebastiana Nowaka, a wykonaną przez Rafała Woźniaka.

Mamy więc za sobą pierwsze spotkanie fajkowe. Kolejne już 23-24 lutego w Gdańsku.

 

Tekst: Maciej Maciejewski

Zdjęcia: Arek Szymański