Kalisko-Ostrowski Klub Fajki 2010

II Puchar Polski Drużyn Klubowych w Wolnym Paleniu Fajki i X Złota Podkowa 2017 w Koninie

W Primaaprilisowym nastroju, choć całkiem na poważnie, w konińskim lokalu "Pod Platanem" spotkali się fajczarze, by w turniejowych zmaganiach wyłonić Drużynowego Mistrza Polski.

Do Konina zjechało 68 fajczarzy reprezentujących około 20 Klubów fajkowych. W związku z klasyfikacją drużynową Pucharu, do zmagań pucharowych zakwalifikowano 14 klubów (3 kluby wystawiły po 2 drużyny). Wszyscy uczestnicy sklasyfikowani zostali w rywalizacji o Złotą Podkowę. W przestronnych pomieszczeniach lokalu znalazło się miejsce na spotkanie Rady Polskich Klubów Fajki, wydzieloną część turniejową, część konsumpcyjną, ale przede wszystkim miejsce dla wystawców. Mogliśmy podziwiać fajki Henryka Worobca, Rafała Woźniaka i Michała Pawlaka. Było również obecne Fajkowo.pl reprezentowane przez Piotra Niewińskiego i Adama Szymulewskiego. Wielu uczestników spotkania było mocno zaniepokojonych zmniejszającą się gamą dostępnych na naszym rynku tytoni fajkowych. Co gorsza, zapowiedzi w tej sprawie nie są pocieszające.

Przed przystąpieniem do rywalizacji Redaktor Naczelny "Kalumetu" - Mirosław Jurgielewicz, wręczył Prezydentowi Kalisko-Ostrowskiego Klubu Fajki 2010 - Maciejowi Maciejewskiemu fajkę Zbigniewa Bednarczyka, honorując w ten sposób Prezydenta KOKF2010 tytułem Kalumetowego Fajczarza Roku 2016.

SAM_7627.JPG

Fajkę konkursową dostarczył Henryk Worobiec. Tytoń Gawith Hoggarth Glengarry Flake dostarczyło Fajkowo.pl.

SAM_7650.JPG

Spotkanie w Koninie było drugą odsłoną turnieju o mistrzostwo drużynowe. Dwa lata temu, podczas I Pucharu Polski, to nasz Klub odniósł zwycięstwo. Tym razem nie poszło tak łatwo i ostatecznie zostaliśmy sklasyfikowani na 5 miejscu. Różnica w uzyskanym czasie palenia pomiędzy 3a5 miejscem wyniosła zaledwie 3 minuty. Zwycięzcy palili o niecałe 22 minuty dłużej od naszej drużyny. Pierwsze miejsce i miano Drużynowego Mistrza Polski przypadło drużynie Klubu Fajkowo-Cygarowego im. S. Holmesa z Warszawy (3:46:54). Miejsce drugie zajęła drużyna PC Wrocław (3:40:06), a trzecie miejsce zajęła drużyna Ariergarda Fajczarzy i Aficionado z Poznania (3:27:59) Jak widać rywalizacja była zacięta.

Rywalizacja indywidualna w ramach zmagań o Złotą Podkowę, zakończyła się zwycięstwem Mirosława Wawrzyniaka z KKF Poznań (1:44:13), drugi był Patryk Czajkowski z Bydgoskiego Bractwa Fajkowego (1:43:46), a trzecie miejsce zajął Daniel Sadowski z AFA Poznań (1:35:47). Trzy najlepsze ze startujących w konińskich zawodach pań, zostało nagrodzone "Hufnalami". Złoty "Hufnal" zdobyła Elżbieta Berlińska z Konińskiego Klubu Fajki (0:44:39), srebrny - Małgorzata Tritt z KFC Trafika Poznań (0:41:10), a brązowy - Danuta Kosowska z KKKF Somonino (0:31:30).

SAM_7636.JPG

Członkowie Kalisko-Ostrowskiego Klubu Fajki 2010 zajęli przy stole miejsca w takiej kolejności, w jakiej kończyli palenie. Jakub Balcerzak zajął miejsce 33 z czasem 0:46:30, Maciej Maciejewski - miejsce 28 z czasem 0:50:17, Robert Białek - miejsce 19 z czasem 0:59:26 i Roman Kalinowski - miejsce 4 z czasem 1:35:16.

Pomimo tego, że nie udało nam się zatrzymać zdobytego dwa lata temu tytułu, uważamy spotkanie w Koninie za wielce udane.  Wspólne palenie, wymiana fajkowych doświadczeń, zabawa, to przyciąga fajczarzy na spotkania. Należy dodać, że Koledzy z Konina doskonale zorganizowali imprezę. Szczególne uznanie należy się Prezydentowi Konińskiego KF - Jerzemu Wilczkowakowi. Do zobaczenia Przyjaciele na następnych konkursach.