Kalisko-Ostrowski Klub Fajki 2010

Ludzie i fajka - znani fajczarze

Ludzie fajki, ludzie i fajka, znani fajczarze - to właśnie postaramy się przedstawić w kolejnych kategoriach. Będą się tutaj pojawiać postaci związane z różnymi profesjami i pochodzące z różnych sfer i stron świata.

Fajka, która trafiła do Europy wraz z tytoniem w końcu XV wieku, szybko stałą się ulubienicą wszystkich stanów. Podróżując po świecie i starzejąc się, przybierała co raz to nowe kształty, ubierała się w co raz to inne materiały. Dzisiejsze fajki klasyczne wytwarzane są głównie z wrzośca i sepiolitu (piszę głównie, bo jak wiemy wrzosiec jest najlepszym "drewienkiem", ale fajkarze chętnie sięgają po oliwkę, gruszę czy inne rodzaje drewna). Lecz prócz fajek klasycznych spotkamy fajki wodne czy dalekowschodnie kiseru z ich miniaturowymi główkami.

Tak jak możemy mówić o różnorodności fajek, tak też różnorodni są ich użytkownicy. Wśród nich było i jest wiele znanych postaci. Obiecuję, że tutaj znajdzie się ich naprawdę sporo. Postaramy się, by zdjęciom towarzyszyły notki biograficzne, dzięki czemu będzie można przybliżyć postaci związane z fajką.