Kalisko-Ostrowski Klub Fajki 2010

Pożegnanie Damiana Muchy

1 lutego 2022 roku zmarł nagle Damian Mucha - Prezydent Klubu Fajkowo-Cygarowego "Trafika" Poznań.

(fot. H.Rogalski)

1 lutego 2022 roku przed południem Polskę obiegła informacja o śmierci Damiana. Ten dwukrotny indywidualny Mistrz Polski, triumfator wielu konkursów fajkowych, był osobą powszechnie znaną i lubianą, tak w Polsce jak i za granicą. Odszedł przedwcześnie.

DSC09764.jpg

(fot. H.Rogalski)

5 lutego w samo południe, na cmentarzu w Lusowie złożono do grobu doczesne szczątki naszego Mistrza i Przyjaciela. Wokół miejsca ostatniego spoczynku Damiana zgromadziła się Rodzina, bliscy oraz kilkudziesięciu zrzeszonych i niezrzeszonych fajczarzy.

DSC09845.jpg

(fot. H.Rogalski)

DSC09824.jpg

(fot. H.Rogalski)

Nad grobem "Damisia" fajkę zapalili członkowie trzech poznańskich klubów fajkowych, Koledzy z Krakowa, Szczytnej, Wrocławia, Sulęcina, Szamotuł, Warszawy, Konina oraz Sławek i Maciej z KOKF2010.

DSC09864.jpg

(fot. H.Rogalski)

Po pożegnaniu Przyjaciela duża część fajczarzy przeniosła się na ul.Sczanieckiej w Poznaniu, gdzie załoga Dyzia ugościła nas ulubioną przez Damiana zupą gulaszową, oraz słodkościami. Dzięki Prezydentowi RPKF - Heniowi Rogalskiemu, mogliśmy obejrzeć zdjęcia przedstawiające fajczarską karierę Mistrza Damiana. Spędziliśmy ten czas wspominając "Damisia",  często uśmiechając się, a nawet śmiejąc - czyli tak, jak to lubił Damian - na wesoło. I takiego właśnie "Damisia" będziemy pielęgnować w naszej pamięci.

Członkowie Kalisko-Ostrowskiego Klubu Fajki 2010 wraz z Kolegami z KFC "Trafika" Poznań rywalizowali przez ostatnie kilka lat o Puchar Przechodni, który był wspólnym pomysłem prezydentów obu klubów. Ale spotykaliśmy się także na gruncie zupełnie prywatnym, choć zawsze z fajką i zawsze z latakią.

Członkowie KOKF2010 składają najszczersze wyrazy współczucia Rodzinie, bliskim i Przyjaciołom Damiana "Damisia" Muchy.

Damian, kiedy przyjdzie nasz czas znów zapalimy fajki wypełnione latakiowymi tytoniami. Spoczywaj w pokoju nasz Mistrzu i Przyjacielu.

Więcej można przeczytać i obejrzeć zdjęć na: https://kalumet.pl/pozegnalismy-damiana-muche/

oraz w fotogaleriach na stronie Rady Polskich Klubów Fajki.

Facebook FanBox