Kalisko-Ostrowski Klub Fajki 2010

Święto ul. Niecałej w Kaliszu

Od kilku lat na kaliskiej ul.Niecałej spotykają się pasjonaci prezentujące swoje hobby, artyści, sprzedawcy bibelotów, itp.

20170903_1220501.jpg

W tym roku wśród wystawców znalazło się kolekcjonerskie stoisko Kalisko-Ostrowskiego Klubu Fajki 2010, reprezentowanego przez prezydenta Macieja Maciejewskiego i sekretarza/skarbnika Klubu - Iwonę - lepsza połowę prezydenta.

Impreza odbywała się 2 i 3 września. Pogoda może nie była najlepsza, ale my dzielnie trwaliśmy na posterunku. Drugiego dnia imprezy oprócz wyżej wymienionych, pojawili się dwaj członkowie KOKF2010: Roman SOLEY Kalinowski oraz Zbyszek Rejmann. Odwiedził nas członek Klubu Kolekcjonerów Fajek z Poznania - Paweł Nowakowski. Motocyklem z Konina przyjechał członek Konińskiego Klubu Fajki - Julian Drabent wraz z małżonką -Iwoną.

20170903_122050.jpg

Nasza wystawa stanowiła drobny fragment zbioru prezydenta Klubu, nie do końca fajkowo użytkowy. Znalazły się tam bowiem znaczki pocztowe oraz banknoty z wizerunkiem fajki, czy fajka do puszczania baniek mydlanych. Niestety, przedstawiciele mediów lokalnych (portal kalisz.naszemisto.pl oraz Ziemia Kaliska) choć wokół nas rozmawiali, fotografowali, to nasze stoisko omijali szerokim łukiem z widocznym obrzydzeniem. Może gdyby ich "profesjonalizm" pozwolił na podejście i zadanie pytania, co właściwie tam robimy, dowiedzieliby się, że prezentujemy kolekcję, a nie namawiamy do palenia. No cóż, śmiejmy się z tego. Choć może raczej z fobii innych ludzi śmiać się nie wypada. W każdym bądź razie musicie wierzyć nam na słowo: byliśmy w Kaliszu na ul. Niecalej, chociaż nie zobaczycie nas w żadnej relacji z tej imprezy.

W tym miesiącu będzie można spotkać prezydenta KOKF2010 podczas Ostrowskiego Dnia Kolekcjonera w holu Ostrowskiego Centrum Kultury 16 września w godz. 10.00-14.00, oraz 23 i 24 września w kaliskiej Arenie podczas Dni Modelarza i Pasjonata. Kolejna wystawa z fajeczkami odbędzie się podczas IV Pleszewskich Spotkań Kolekcjonerskich w sali sportowej ZSP nr 3 w dniu 22 października, w godz. 10.00 - 17.00. Zapraszam Koleżeństwo do odwiedzin.

Facebook FanBox